Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 01.06.2020, 11:16

Обдарована молодь

Меню сайту
Категорії розділу
Конкурси [83]
Методрекомендації [42]
Інформація [57]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Обласний банк "Обдарованність"

Коротка інформація про олімпіадний рух Луганщини

Шкільні олімпіади є наймасовішою формою роботи з обдарованими дітьми.

63 роки тому в області була проведена перша шкільна олімпіада з математики, через три роки - з фізики та хімії. З кожним роком збільшується число шкільних предметних олімпіад та кількість учасників цих престижних інтелектуальних змагань.

До 2011 року олімпіади проводилися по 15 предметам, з 2011 року - по 19, з 2012 року - по 20, з 2013 року - по 21 шкільному предмету: математики, фізики, астрономії, хімії, біології, екології, географії, економіки, інформатики, історії, правознавства, української філології, російської філології, іноземних мов (англійська, французька, німецька, іспанська), трудового навчання, педагогіки і психології, інформаційних технологій (з 2012р.), фізичної культури і спорту (з 2013р.).

Щорічно в олімпіадному русі Луганської області беруть участь близько 200 тисяч школярів, 15 тисяч вчителів і близько 200 провідних викладачів університетів регіону.

Відповідно до чинного Положенням (2011г.) шкільні олімпіади щороку проводяться в чотири етапи:

I етап - (шкільні, час проведення - жовтень), II етап - міські/районні (листопад/грудень), III етап - обласні (січень/лютий), заключний IV національний етап проводиться в березні в різних обласних центрах України відповідно до затвердженого МОНМС України графіком проведення олімпіад.

Один раз на два роки Луганська область традиційно приймає учасників заключних етапів Всеукраїнських шкільних олімпіад. У 2009 році в області проводилась Всеукраїнська олімпіада з трудового навчання, у 2011 - з хімії. Олімпіади, за оцінками членів журі та координаторів від Міністерства освіти і науки України, були проведені на високому організаційному рівні.

У 2013 році Луганщина приймала юних інформатиків – майбутню інтелектуальну еліту країни. Всеукраїнська шкільна олімпіада з інформатики проводилася в Україні 26 разів. В олімпіаді брали участь 138 учнів з усіх областей країни.

Найбільш численні команди прибули з Харківської та Кіровоградської областей (по 12 осіб), Українського фізико-математичного ліцею (м. Київ, 8 учасників), Хмельницької та Донецької областей (по 7 учасників). Луганська область була представлена 3 учнями у відповідності з рейтингом МОНМС України.

З предметів природничо-математичного циклу (математики, фізики, хімії, біології, екології, астрономії, географії, інформатики) проводяться Міжнародні шкільні олімпіади, в яких Україна почала брати участь з 1992 року.

Першим переможцем Міжнародної шкільної олімпіади від Луганської області став учень Рубіжанського ліцею Гранжан Антон, який у 1996 році завоював срібну медаль на Міжнародній олімпіаді з хімії (м. Москва, РФ). На сьогоднішній день вчителями області підготовлено 23 призера Міжнародних шкільних олімпіад (з хімії – 11, екології – 4, біології – 4, російська мова – 2, математика –1, фізика – 1).

Про талановиту молодь Луганщини знають у Швеції, Німеччині, Бельгії, Туреччини, Греції, Іспанії, Мексиці, Японії, Тайвані та в країнах ближнього зарубіжжя, де проходили Міжнародні шкільні олімпіади.

Наші учні – переможці Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад – сьогодні успішно навчаються і стажуються у престижних національних і зарубіжних університетах (МДУ (РФ), Інститут Кюрі (Франція), працюють у науково-дослідних інститутах України та Росії, різних зарубіжних компаніях (українсько-бельгійській Materialise) .

Шкільні олімпіади сприяють поглибленому вивченню базових і спеціальних шкільних предметів, розвитку творчих здібностей дітей, створюють умови для оволодіння навичками експериментальної роботи, обумовлюючи тема самим високу конкурентноздатність наших олімпіадників в сучасному глобалізованому світі.

Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Теги
...

Copyright Центр дистанційного навчання Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  © 2020